O nas

Nasze motto to: „Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu”- autorem tych słów jest Wojciech Oczko – doktor medycyny i filozofii, nadworny lekarz królów polskich: Zygmunta Augusta, Stefana Batorego i Zygmunta III Wazy.  Propagował uprawianie kultury fizycznej widząc w niej korzyści zarówno dla ciała, jak i dla ducha.   

Pragniemy się przedstawić a wielu osobą przypomnieć. Zaprosić do ponownych odwiedzin.
Możemy się pochwalić – odpoczywają w naszym ośrodka rodziny, które wypoczywają u nas każdego roku od 47 lat, korzysta z naszych usług  już trzecie pokolenie  tych samych rodzin.  
Osoby które nie znają naszego Ośrodka i proponowanego czynnego wypoczynku pragniemy  zachęcić do podjęcia próby spędzenia czasu wolnego właśnie z Nami. Prosimy zapoznać się z naszymi propozycjami wypoczynku.
Czekamy jak zawsze na dzieci i młodzież. Na stowarzyszenia kultury fizycznej, kluby sportowe, Uniwersytety III Wieku, instytucje, firmy, zakłady pracy i inne grupy.

Nasza baza noclegowa, sportowa, gastronomiczna czeka na Wasz przyjazd.  

Ośrodek  Towarzystwa Krzewienia  Kultury Fizycznej w Sierakowie działa  od 1968 r.
W tym okresie nie jednokrotnie zmieniał swoją nazwę ale zawsze była ona związana z rekreacją, sportem i szkoleniem. W roku 2003 przyjęto nazwę CENTRALNY OŚRODEK SPORTOWO – SZKOLENIOWY TOWARZYSTWA KRZEWIENIA KULTURY FIZYCZNEJ która obowiązuje do dnia dzisiejszego.
Już 47 lat Ośrodek realizuje linę programową Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Dąży do spopularyzowania i urzeczywistnienia nowoczesnych idei oraz form sportu dla wszystkich wśród naszego społeczeństwa w tym osób niepełnosprawnych, do szerszego podejmowania działań indywidualnych i grupowych w tym zakresie w różnych środowiskach.  Uwzględnia grupy wiekowe, różnorodne potrzeby i zainteresowania indywidualne.  

Działalność programowa realizowana jest szczególnie w formie:
- obozów sportowych i sportowo - rekreacyjnych dla dzieci oraz młodzieży z klubów sportowych i stowarzyszeń kultury fizycznej, środowisk o niskim statusie materialnym,
- obozów rodzinnych i rekreacyjno - zdrowotnych promujących prozdrowotne formy aktywności ruchowej,
- obozów dla osób III wieku i osób dorosłych z nadwagą.
- imprez sportowo - rekreacyjnych o różnej treści programowej i różnym zasięgu,
- integracyjnych imprez sportowo rekreacyjnych, a także turystycznych,
- szkolenia wolontariuszy sportu dzieci i młodzieży i instruktorów rekreacji ruchowej różnych specjalności,
 
Po za działalności programową organizujemy:
- wydarzenia firmowe tj. imprezy integracyjne i motywacyjne, konferencje, narady, spotkania i  wiele innych – zapewniając kompleksową, rzetelną, profesjonalną obsługę.   
- pikniki rodzinne, firmowe, tematyczne - zapewniając ciepłą, rodzinną atmosferę.  
- festyny zakładowe, imprezy plenerowe – z różnymi atrakcjami które skutecznie integrują pracowników i rodziny.  
- weekendy przetrwania - programy  ustalany  indywidualnie  w  zależności  od   predyspozycji  uczestników i zapotrzebowania klienta.
- wszelkiego rodzaju eventy
- przyjęcia okolicznościowe

OPIS  OŚRODKA

Centralny Ośrodek Sportowo-Szkoleniowy TKKF dysponuje 370 miejscami noclegowymi w ekologicznych (drewnianych) domkach kempingowych 2, 3, 4 i 5  osobowe. Ośrodek posiada stołówkę w której przygotowywane są smaczne, domowe posiłki. Ośrodek dysponuje szeroką gamą obiektów sportowych m.in. boiskiem do mini  piłki  nożnej, boiskiem, do siatkówki, koszykówki, kometki, kortami tenisowymi, halą sportową, krytą pływalnią, tartanową bieżnią 400 m, torem do łyżworolek, salami konferencyjnymi, miejscem na ognisko, wypożyczalnią sprzętu wodnego, własną plażą ze strzeżonym kąpieliskiem, (kryta pływalnia – przejściowo wyłączona z eksploatacji). Parking dla gości ośrodka – niestrzeżony. Teren jest zadrzewiony. Cały Ośrodek jest ogrodzony.
 
POŁOŻENIE
 
Ośrodek położony jest nad jeziorem Jaroszewskim, wśród sosnowych drzew, na skarpie, w niedalekiej odległości od jeziora Lutomskiego. Na skraju Puszczy Noteckiej i rzeki Warty. W odległości 2 km od centrum miasta, 15 km od Międzychodu – siedziby powiatu, 75km od Poznania i 70 km od Gorzowa Wielkopolskiego.
 
ZAKWATEROWANIE
 
Domki – 4-osobowe typu bliźniak „Warta” i „Fin” - GALERIA
Domki posiadają niezależne wejścia. Jeden segment to dwie sypialnie z pojedynczymi tapczanami, jeden pokój dzienny z wersalką. Łazienka z kabiną natryskową i wc.  Domki ogrzewane. Większość domków z telewizorami.

Domki  4 – osobowe typu „SN” - GALERIA
Domki posiadają dwie sypialnie z pojedynczymi tapczanami, jeden pokój dzienny z wersalką. Łazienka z kabiną natryskową i wc. Domki ogrzewane. Większość domków z telewizorami.

Domki – 3 – osobowe typu „Berpol” - GALERIA
Domki posiadają jedno pomieszczenie z jednym tapczanem i wydzielonym aneksem sypialnianym z dwoma tapczanami. Łazienka z kabiną natryskową i wc. Domki ogrzewane. Większość domków z telewizorami.

Domki – 5 – osobowe typu „Bieszczady” - GALERIA
Domki posiadają wspólne wejście. Jedno pomieszczenie z trzema tapczanami, drugie pomieszczenie z dwoma tapczanami. Wspólna łazienka z kabiną natryskową i wc. Domki ogrzewane. Większość domków z telewizorami

Domki – 2 – osobowe typu „Instruktorka” - GALERIA
Domki posiadają jedno pomieszczenie z dwoma tapczanami. Łazienka z kabiną natryskową i wc. Domki ogrzewane. Większość domków z telewizorami.

Domki – 7,9 – typu „Juniorki” - GALERIA
Domki posiadają jedno pomieszczenie z 7 lub 9 tapczanami. Łazienka z kabiną natryskową i wc.